![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14598570
*
nr 1459 8570
Gustaf Ankarcrona
(1869-1933), Sverige
Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 20:56:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 22:18:09
1
Vinnande bud
4/4 20:50:34
2
800 kr
4/4 20:50:34
1
900 kr (Budbetjänt)
4/4 20:51:02
2
1.000 kr
4/4 20:51:02
1
(budbetjänt)
4/4 20:52:37
1
justering av budtak
4/4 20:53:46
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gustaf Ankarcrona
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Läs mer om Gustaf Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 73x64cm blandteknik gustaf ankarcrona svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:40
-
2118 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:27
*
Gustaf Ankarcrona
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gustaf Ankarcrona
nr 1459 8570
Gustaf Ankarcrona
(1869-1933), Sverige
Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 22:18:09 | 1 | Vinnande bud |
4/4 20:50:34 | 2 | 800 kr |
4/4 20:50:34 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
4/4 20:51:02 | 2 | 1.000 kr |
4/4 20:51:02 | 1 | (budbetjänt) |
4/4 20:52:37 | 1 | justering av budtak |
4/4 20:53:46 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gustaf Ankarcrona
Gustaf Ankarcrona, svensk mÃ¥lare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.Läs mer om Gustaf Ankarcrona
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 73x64cm blandteknik gustaf ankarcrona svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:40 -
2118 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:27